niedziela, 18 czerwca 2017

Ekspres De Longhi


Kawa to moje paliwo. Idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Odpowiedni napój, na leniwe popołudnie. Jedyny trunek, który da ci kopniaka do działania, gdy ty i twoje kapcie już leżycie wygodnie na kanapie, a tu wciąż tyle zadań do zrobienia.
Lubię kawę, wręcz uwielbiam. Moi bliscy dobrze o tym wiedzą, że nie czekoladą ale kawą można mnie szybko udobruchać. Czy to mała czarna, biała, a może być i zielona... każdą kawę przyjmę jak swoją ulubioną.
Od 2 tygodni moje szczęście urosło 3-krotnie, ponieważ mogłam uczestniczyć w testowaniu ekspresu firmy De Longhi. Wszystko to za sprawą Rekomenduj.to
I tak codziennie parzymy z moim lubym kawy na potęgę. Tylko zmieniamy się, kto tym razem idzie dokupić kawy czy mleka. Spienianie, parzenie, czy podgrzewanie... zabawy nie ma końca.
Sama obsługa Ekspres De Longhi CE 685M jest bardzo prosta.
Na początek muszę zwrócić waszą uwagę na wielkość tego Ekspresu. Jest bardzo mały, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca na blacie kuchennym. Idealny do małej kuchni.
Kolejnym plusem, to fakt, że jest bardzo prosty w obsłudze. Jego menu jest proste i zarazem intuicyjne. Wystarczy raz przeczytać instrukcję obsługi, a od razu będziemy wiedzieć jak odpowiednio obchodzić się z Ekspresem.
Parzenie Espresso , czy też przygotowywanie Cappuccino nie sprawi już nikomu problemu.
Osobiście polecam kawę Americana. Jest to zwykłe Espresso z większą ilością wody. Jednak gdy potrzebuję mocnego orzeźwienia, dorzucam do niej plaster cytryny. Naprawdę idealne połączenie.
Jeśli chodzi o Cappuccino, to pamiętajcie ZŁOTA ZASADA.... zanim nalejecie do filiżanki kawy i spienionego mleka, potraktujcie ją gorącą parą-podgrzejcie filiżankę. Wtedy Cappuccino będzie dużo lepiej smakowało.


Powracając do Ekspres De Longhi CE 685M, to trzeba pamiętać, że jak każde urządzenie wymaga od nas odpowiedniej opieki. Jeśli będziemy się z nim dobrze obchodzić, odwdzięczy się nam pyszną kawą i na pewno przedłuży swój żywot.

Urządzenie posiada:
 • uchwyt na filtr,
 • filtry na 1-2 filiżanki kawy lub na kapsułki,
 • miarkę,
 • zbiornik na wodę,
 • podgrzewacz filiżanek,
 • sitko bojlera,
 • podstawkę na filiżankę,
 • tackę na filiżanki, którą można zdejmować gdy chcemy pod dyszę umieścić dużo większy kubek,
 • dyszę do spieniania lub podgrzewania mleka,
 • i wiele innych udogodnień...

Panel sterowania posiada:
 • przycisk parzenia jednej filiżanki,
 • przycisk parzenia dwóch filiżanek,
 • przycisk funkcji pary ( do podgrzewania lub spieniania mleka),

Jeśli jednak zauważymy, że nasza mała czarna jest jednak dla nas za mała... wystarczy przytrzymać dłużej przycisk parzenia kawy i po chwili ekspres doleje nam kawy.
Urządzenie jest tak proste i intuicyjne, że mogą używać go dzieci powyżej 8 roku życia (oczywiście pod naszym nadzorem), dzięki czemu możemy być spokojne, że i nasi panowie opanują te umiejętności w miarę szybko ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowując!
Wygląd: 5
Ekspres De Longhi CE 685M jest elegancki a zarazem neutralny. Dopasuje się do każdego stylu kuchni. Model ten występuje w 3kolorach: metalicznym, czerwonym oraz czarnym. Do tego jest niewielki, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w kuchni.
Cena: 5
Jest to koszt ok. 800zł, za taką cenę jeszcze nie spotkałam tak dobrego i praktycznego ekspresu.
Producent: 5
De Loghi to włoska firma, która od wielu lat nie traci na swojej jakości. Ich produkty są bardzo dobre gatunkowo, dzięki czemu nie musimy się martwić, że trafimy na bubel.
Funkcje i zastosowanie: 5
Idealne dla każdego. Proste menu sprawi, że bardzo szybko nauczymy się parzyć większość kaw; poczynając od zwykłego Espesso, kończąc na ekstrawaganckim Latte Macchiato ;) 

W mojej ocenie Ekspres De Longhi CE 685M otrzymuje ode mnie 5/5
Polecam każdemu ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polecam Wam też mój przepis na Mrożoną kawę (link)
Ekspres De Longhi CE 685M (link)


1 komentarz:

 1. Ekspresy De Longhi to zdecydowanie wysoka półka :) Ciekawy post i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń